úlovky

 

HobbyG

 

Jezera Štít

Týden na svazové pískovně

Jíž delší dobu jsem se s kamarádem Matějem chystal na jednu svazovou pískovnu v okolí Hradce Králové. Začátek naší výpravy připadl na polovinu října. K vodě jsme vyrazili v neděli po obědě s nadějí, že bude větší šance najít dobré místo. Už dřív jsme si vytipovali tři lovná místa, která bychom chtěli, a naštěstí hned to první bylo volné. Abychom se na naše lovné místo dostali, bylo potřeba vše naložit na čluny a převézt na druhou stranu jezera. Zbytek prvního dne jsme strávili stavbou tábora, a tak se podařilo nahodit až navečer. Protože doba lovu byla jen do 22:00, žádný záběr jsme neočekávali.

V pondělí ráno jsme vstali hned na pátou a dali se do práce. Bylo potřeba připravit krmná místa. Na zakrmení jsem zvolil příchuť banán-ryba a krab-oliheň. Aktivita ryb nebyla moc vysoká, proto mě velmi potěšil nečekaný úlovek malé štiky. Zaútočila na montáž, kterou jsem zrovna vytahoval z vody. V podvečer prvního dne jsem se dočkal i prvního kapra, kterému zachutnala jedna 20 mm kulička s příchutí Beta. Do konce denní doby lovu se už záběr nedostavil.

Následující den to přišlo a pravidelné zakrmování se bohatě vyplatilo. Na podložku se mi dostalo hned několik krásných kaprů, kterým vévodil lysec s hmotností atakující 15 kg. Mezi úspěšné nástrahy tentokrát patřili banán-oliheň a salmon-spice nastražené na panáčka. I další dny se nám podařilo odchytávat kapry z našich lovných míst. I když nedosahovali už takové hmotnosti, nahrazovali to krásnou stavbou šupin a hlavně bojovností. Naši výpravu jsme nakonec ukončili o den dřív, protože na sobotu hlásili silný déšť a vítr.

Na této výpravě jsem měl konečně možnost vyzkoušet bazénkovou podložku od firmy JR Products. První věc, která mě na této podložce zaujala je její velikost a masivní konstrukce. Díky těmto přednostem dobře ochránila mé úlovky a také jsem to ocenil při přepravě člunem na lovné místo. Na člunu je velmi omezené místo a do podložky jsem naložil velké množství vybavení. Dále mě tato podložka velmi potěšila silně polstrovaným klekátkem, které jsem ocenil při focení větších úlovků. V neposlední řadě musím pochválit možnost sundání celého potahu, který je na zipy a lze ho vyprat. Tuto podložku mohu všem vřele doporučit.

Za Carp Inferno a JR Products Jarda „Vargič“ Varga

5fe9af78da9e0.jpg 5fe9af400f440.jpg 5fe9af4ad8908.jpg 5fe9af74eaece.jpg 5fe9af3bc0c2d.jpg 5fe9af7a56b21.jpg 5fe9afa915d45.jpg 5fe9afb209fab.jpg 5fe9afb7c2f68.jpg
4