úlovky

 

HobbyG

 

Jezera Štít

Švestka a Citrus

Ahoj Inferňáci,
O víkendu jsem chtěl vyrazit na ryby, ale v sobotu jsem musel ještě do práce a tak jsem se k vodě dostal až o večerních hodinách. Okolo se honily mraky, tak jsem rychle postavil brolly a pruty nahazoval až se setměním a spomboval, dokud bylo vidět, kam to padá. Jelikož mi na této vodě vždy fungovalo ovoce, tak jsem na jeden prut dával dipovanou švestku a na druhý prut mírně ořezaný citrus.
To, že obě příchutě byly dobrou volbou, se ukázalo velmi brzy a za deště jsem podebíral první pěknou rybu na citrus. Nechtěl jsem vytahovat foťák na stativ, když pršelo, tak jsem ho pustil a rychle nahodil prut zpět. Jak si šteluji swinger a kontroluji i brzdu na druhém prutě, tak po prvním cvaknutí brzdy ode mě se ihned rozjíždí druhý prut. Myslel jsem si, že to byla moje chyba a vlasec byl příliš našponovaný a swinger se zastavil o pípák. Ale když jsem si čelovkou posvítil na špičku prutu, viděl jsem, jak se mírně ohýbá a naopak narovnává. V tu chvíli jsem se rozhodl, že prut zvednu a ona tam vážně byla ryba. Během zdolávání přestalo pršet a tak jsem si rybu vyfotil. Krásný šupík na dipovanou švestku…
Nad ránem mi přišla ještě jedna pěkná, podobná ryba na dipovanou švestku, ale upřímně jsem se těšil zpět do spacáku a tak jí hned pustil. Už se velmi pomaličku rozednívalo, posunul jsem si budík na půl sedmou ráno a šel šťastný spát. Po budíku jsem přeházel pruty z noci a ještě trošku naspomboval peletky. Netrvalo opět dlouho a pár minut po krmení jsem udělal dalšího slušnýho šupíka, kterého můžete vidět na fotce… Odpoledne se hnala nějaká bouřka a déšť, tak jsem to okolo poledních hodin zabalil a odjel velmi spokojený domů….

Konečný stav Citrus vs. Švestka dopadla 2:2 a musím říct, že se mi ty koule opravdu zalíbily a překvapily.

Ať Vám to jezdí!

Za Carp Inferno
David Růžička

5edebd8b6b018.jpg 5edebd8dd3814.jpg 5edebd8e8b910.jpg 5edebd92c91a2.jpg
4