úlovky

 

HobbyG

 

Jezera Štít

Srpnový víkend na Labi

Srpnový víkend na Labi


V pátek ráno jsme se hned po noční s parťákem Vargičem zabalili a vyrazili na Labe. Letošní rok mě okouzlilo víc, než kdykoli předtím a tuším, že se to jen tak nezmění. Měli jsme namířeno na místo, které je poměrně frekventované a co se týče rybaření, museli jsme to promítnout i do naší strategie. Nachystali jsme 4kg boilies s příchutí oliheň, 8kg kukuřice a 4kg pelet. Ona strategie nebyla ale nijak světoborná,  chtěli jsme se vrátit do našich dětských let, kdy jsme chytali kousek od břehu.

Po příjezdu nám začalo pršet, což nebylo ideální na postavení tábora, nicméně  jsme rozmístili pruty a pustili se do našich 50-ti hodin nonstop lovu, přičemž krmná místa jsme měli rozvrhnutá tak, že každý  měl jeden prut hned za stulíkovým polem a druhý o 3 – 5 metrů dál. Nahodili jsme a začalo klasické nachystání zázemí.

Po chvíli, když bylo vše tak, jak má být, jsme si sedli, rozjímali a překvapivě se nám nechtělo jít ani spát. Zanedlouho jsme ale zesílili příposlechy na maximum a zalezli do bivaku, únava po noční nás přeci jen dostihla. Po  4 hodinách spánku započala příprava na noc. 

Návazce, zakrmit lovná místa, nakrmit nás a po půlnoci zpátky do spacáků. V půl čtvrté ráno se ozval Jardův příposlech. Po zhruba 15-ti minutovém zdolávání jsme podebrali pěkného lysce, který měřil 80cm a vážil 8,5kg. Vzal si nástrahu banán - oliheň s plovkou švestka – ananas. Nafotili jsme ho a pustili do vody. Po dalším nahození a dalším dokrmení jsme opět nečekaně zalehli do spacáků.

 Nespali jsme ani 3 hodiny a ozývá se pomalý a táhlý záběr. Vybíháme z bivaku a Jarda seká. Po záseku komentuje, že to bude něco slušnějšího. A taky bylo, po 20 minutách zdolávání, jsem musel  v půl sedmé ráno vlézt do Labe a podebrat krásného šupíka, který měřil 82cm a vážil krásných 11,5kg. Opět si vzal z okraje krmného místa nástrahu banán - oliheň s plovkou švestka – ananas. Tato nástraha na výpravě prostě boduje. Opět proběhlo focení a vypuštění šupíka zpět do Labe.


A nakonec ani já jsem nezůstal bez záběru. Po pár cejnech se mi pomalu, ale rázně rozjel naviják a po 10 minutách jsme podebrali poslední rybu. Byl to krásný šupináč, který měl 74cm a vážil 7,5 kg. Byla to nádherná ryba, která přišla na boilie švestka s plovkou monster krab,  klasická fotka a šup zpátky do vody.


Na závěr bych asi jen zmínil, že když se u vody chováme slušně, zvolíme správnou nástrahu a taktiku, tak se dají nachytat nádherné ryby i pár metrů od břehu.

Za CT Carp Inferno Liberec

Pepa ,, Jůzek´´ Novotný a Jarda ,, Vargič´´ Varga.

59e8c0b9088f3.jpg 59e8c0b91a81b.jpg 59e8c0b93cb7a.jpg
4