úlovky

 

HobbyG

 

Jezera Štít

Dvě jarní výpravy

S trošku lepším počasím, ve kterém se už bez problémů dala strávit noc, jsem vyrazil na zhruba 48 hodin na svůj oblíbený revír. Hned a začátku jsem se dozvěděl ne moc příjemnou zprávu, a to tu, že se na letošní rok do vody nasazovali menší kapříky. S kamarádem jsme si našli hezká místa na dně a nezbývalo nic jiného, než zavést pruty. Pod háček jsem nastražil citrus a na druhý prut banán-oliheň. Okolo lovných míst jsme naházeli pár hrstí krmných boilies Natural červené barvy zalité dipem jogurtová jahoda. Za nedlouho začaly chodit první záběry, ale jednalo se bohužel pouze o ty menší kapry a i amury, kteří ale  na svojí menší délku poměrně dost bojovali. Takhle to pokračovalo i celý zbytek první výpravy, i když jsme zkoušeli změnit návazce, nástrahy ale dokonce i místa. Nedalo se nic dělat, z výpravy jsme neodjížděli úplně spokojení, ale odjížděli jsme s odhodláním do naší další vycházky.

O 14 dní později jsme opět vyjeli na stejnou vodu, ale zvolili jsme trošku jiné místo. Na tuto výpravu jsem se vybavil boiliesem z řady HOT LINE s příchutí ALPHA. Doufal jsem, že tato pikantní kulička bude selektovat trošku větší ryby i v ještě poměrně studené vodě. Myslím, že jsem zvolil správně, opravdu tomu tak bylo. Znovu jsme našli místa, zavezli a už jen čekali. Hned první noc přišla na prut s alphou krásná jízda a na konci lysec atakující hranici 10kg. Druhý den alpha zase výborně šlapala, přišli na kapři lehce přes 7-8 kg. Chodili na ní už vážně slušnější kapři. Na druhém prutě jsem zvolil už takovou svojí klasiku, tedy banán-oliheň. Bylo na něj poměrně dost záběrů, ale ne od větších ryb jako na alphu. Banán-oliheň tu dost fungoval na amury, pár se jich na břeh přišlo podívat, ale jednalo se také pouze o ty menší.  Po druhé noci nás bohužel dopoledne vyhnalo horší počasí, tudíž tato druhá vycházka byla ještě o něco kratší než ta první. Sice to také nebylo o největších kaprech, ale o to vždy nejde a tak jsme si tuto rybačku skvěle užili. Už teď vím, že alpha v moji výbavě rozhodně nebude chybět. Díky, ať se daří, Filip Stoklas. 

5ed3a2bc3aeb0.jpeg 5ed3a299684b0.png 5ed3a29b5257c.png 5ed3a29c333e1.png 5ed3a2aa14e0b.jpeg 5ed3a28a33ad4.png 5ed3a2bec0b04.jpeg
4