Rybaření v zimě a rozpustné boilies

30.10.2017

Ahoj rybáři a rybářky, tak máme tady listopad, což je pro některé rybáře konec sezóny... ale pro nás ještě ne.

Rybaření v zimě a rozpustné boilies

Chodíme k vodě pořád a pořád. Protože ta představa, že voda zamrzne a my se nepodíváme tři měsíce na břeh, je děsivá. K vodě chodí už jen ty nejvytrvalejší a není to na škodu, protože tlak na vodě není tak velký a klidu je o dost více než v sezóně. Rybaření v zimě právě začíná...

Kam vyrazit v zimě na ryby? 

V tomto období si vybírám lokality, které dobře znám a vím, kam si sednout. Nejlépe ty, kde se mi v minulosti dařilo. Není dobré zajet na nový revír a začínat hledáním místa či dna. Důležitým faktorem je také obsádka kaprů - čím více je kaprů v revíru, tak tím je větší na záběr a pěkný výsledek.

Klasika i rozpustné boilies

Co se týče nástrahy, tak dle vlastní zkušeností jsem lovil i s 24 mm boiliesem. Není pravidlo,že musejí být malé nástrahy, ale taky je rád používám - průměr 17 a 15 mm je ideální. A plovečky k vyvážení. Doporučuji vyzkoušet nové rozpustné boilies švestka, oliheň a banán. Tyto druhy mi nikdy nechybí ve výbavě.

Dipy, boostery a další tipy na návnady

Neváhám a rád používám dipy a booster. Pokud chytám na bahnitém podkladu, tak to platí dvojnásobně. Co se týká vnadění, tak musíme být opatrný. V tomto období platí pravidlo méně znamená více. Rád používám nadrcené boilies, řepku a method mix, které mám pořádně boostrované pro silnější aroma a efektivitu. Už ani nedávám kukuřici do vnadící směsi. Jen pod háček. Dle záběrů a aktivity ryb můžeme krmné dávky různě měnit a přizpůsobovat lovu. PVA je samozřejmostí k montáži, které máme silně nadipované.

Vstup do e-shopu

Pozor u PVA

Dejte si pozor na jednu věc. Nedipujte celé PVA jen návnadu, protože když nadipujete i punčočku, tak se hodně pomalu rozpouští. I já jsem se dopustil této chyby než jsem nato přišel. Divil jsem se po vytažení montáže, že PVA tam pořád je i přesto, že jsem kus hodil do vody a před očima se rozpustilo během pěti minut.

Ostrý háček je základ

Montáže od podzimní sezóny neměním. Zůstávám u háčku vel. 6 a 8, návazec s fluocarbonu o délce do 15 cm a kratší. Závěska a převleky zůstávají stejné. Olova dle okolností. Největší důraz kladu na háčky, které musí být nekompromisně ostré. Pokud se mi zdá, že není dostatečně ostrý, vyhodím!!! Přiznám se, že háčky nebrousím a hned používám nové.

Snad to některým pomůže chytit si svého kapříka, popřípadě i vysněného kapra na sněhu.

Držím palce do konce roku a zdravím vás.

Za Inferno Carp Martin Sucharda. 

5