Jak na návazce s Pop Up

23.3.2020

Pokusím tady představit dva návazce, které mi na jaře dopomohli k úspěchu s Pop-Up nástrahami. Tyto návazce můžeme používat nejen na Pop-Up,ale i na potápivé boilies a po celý rok.  Pro někoho to nebude nic nového,ale pro začínající rybáře to může být napomocné.

Jak na návazce s Pop Up

Ahoj Inferňáci. Bohužel máme teď těžké období a je lepší raději být doma a respektovat rozhodnutí vlády než se vyskytovat nebezpečí a ohrožovat svoje  zdraví. Bohužel jsem se ještě letos nestihl dostat k vodě. 

Při první montáži ,která je ze šnůrky osazená háčkem vel. 8,který omotávám maximálně pětkrát aby byl háček co nejvíce vykloněný a použit Tungsten těžítko. Toto těžítko volím z důvodu,že se dá krásně posouvat po montáži a stále drží. Tudíž si volíme jak nástrahu nadzvednem ode dna a jako každá montáž je zakončená Anti Tanglem. Tuto jednoduší sestavu používám na bahňitém podkladu či  kalných vodách.

Druhá montáž,které je pracnější je tzv. kombinovaný návazec, kdy spojíme šnůrku s fluorocarbonem. Háček zůstavá stejný a při spojení dvou materiálů si ponechávám od háčku 2-3 cm šnůrky a při použití kravského uzlu spojím fluorocarbon. Spojovací uzlík si ochráním zatěžkávacím bročkem nebo můžeme použít plastické olovo. Celkovou délku montáže používám cca 25cm. Tuto montáž používám na čistých a průzračných vodách, kde potřebuji maskovat co nejvíce svoji montáž. Musíme si dát pozor při nahazování a vždy použít PVA aby se nám montáž nezamotala a měli jistotu,že nám neleží na dně zamotaná. Pro používání Pop-Up je PVA velmi silnou zbraňí a perfektním podkladem pod vznášející nástrahou. Snad to někomu aspoň drobek pomohlo a bude to užitečné. Snad se vše brzy uklidní a budeme se potkávat u vody.  Sucharda M.

5