Metoda Zig Rig a návod na montáž

26.9.2018

Ahoj,v posledních měsících panují tak velká vedra, že ryby moc ze dna nepřijímají potravu a spíše se pohybují ve vodním sloupci. Tak jsem se pustil do metody Zig Rig. Co to je?

Metoda Zig Rig a návod na montáž

Nástraha ve sloupci pod pojmem Zig Rig

Zig Rig je metoda používání své nástrahy ve sloupci. Každá vodní lokalita je různě hluboká, ale ve většině případů v takto velkých vedrech používám svoji nástrahu zhruba 50 cm pod hladinou. Samozřejmě můžeme používat různé délky návazců. Někdy je třeba opravdu experimentovat a zjistit výšku, kde se kapři pohybují. Není to vždy stejné.

Jak si připravit montáž Zig Rig?

Pro montáž Zig Rig není potřeba používat něco výjimečného. Návazec si můžeme připravit z vlasce, háček ve tvaru banánku a nástrahu Pop-up nebo perfektní pěnové Wazz-up, který se dobře napouští esencí nebo dipem. Při nahazovaní je potřeba si návazec perfektně vyskládat, aby nedošlo k zamotání nebo zachycení a následném utržení montáže.

Po nahození je dobré své místo pořádně zakalit kapří polévkou. Nejlépe si naměřit přesně délku náhozu a používat klip. Přesné nahazování je velmi důležité. Osobně používám řepku a methodmix, který proleju boosterem a naředím vodou.


Malý tip pro ještě lepší metodu Zig Rig

Při zdolávání ryby se nic nemění. Pokud máte dlouhý návazec a jste sami u vody, je dobré si zkontrolovat velikost předního očka, aby vám prošla závěska při sundání olova. Při 10 m dlouhém návazci by byla zdolávačka opravdu složitá. Na Zig Rig se dají nachytat opravdu velké ryby. Nemusíme se bát chytat i v pozdních večerních hodinách.

Přeju vám spoustu úlovků touto cestou.
Za Carp inferno Sucharda M.

5