Jezero Dělouš nabízí klidné rybaření

13.6.2018

Čauves inferňáci, rád bych se s vámi podělil o své zkušenosti na jezeře Dělouš. Vím, že spousta rybářů soukromé revíry odsuzuje, ale jsou tací, kteří mají rádi klid, chytaní v noci a zde i možnost lovit na tři pruty. Jezero Dělouš se nachází na severu v Ústí nad Labem vedle obce Chlumec.

Jezero Dělouš nabízí klidné rybaření

Dělouš je soukromý rybářský revír

Jezero Dělouš má rozlohu 26 ha s hloubkami od 1 m až po 22 m. K dispozice je 17 lovných míst. Jedná se o soukromý rybářský revír a od letošního roku se cena pohybuje 800 Kč na den nebo povolenka na týden činí 4 500 Kč. Převážně na každé místo se musí použít člun, ale správce vás doveze a cestou vám zrovna poskytne informace ohledně kapří aktivity na jezeře.

Co je dobré vědět, než se na jezero vydáte

Každé místo má hodně prostoru na rozvezení či nahození vašich prutů. Nemůže se vám stát, že by sem někdo přijel a začal plavat před pruty. Ani turisté a cyklisté vás nebudou rušit. Loví se zde na tři pruty a non-stop. Rybí obsádka jezera Dělouše je velice slušná – vyskytují se zde kapři, jeseteři, líni, amuři a samozřejmě i bílá ryba. Kapři zde dosahují až hmotnosti 28 kg. Voda je krásně průzračná a čistá.

 

Souboje z lodi jsou nezapomenutelné. Ryby jsou velice bojovné, zdravé a čisté s potenciálním růstem. Jedna nevýhoda je, že jezero je na otevřeném prostoru a když přijde vítr, není to zrovna příjemné.

Rybaření a mé zkušenosti s návnadou

Kapříkům zde nejvíce chutná Švestka a Salmon Spice, nebo aspoň mě se tato nástraha perfektně osvědčila. Ale lovil jsem zde i na Jahodu a Carp Magnet, a to s plovkami i bez. Ke každé montáži jsem měl připravené PVA. Jako krmení při rybaření vždy používám nejvíce řepku, po které se mohou kapři zbláznit. Přimíchám i pšenici, kukuřici a kukuřičné peletky.

Další návnady v e-shopu

Jezero Dělouš nestačí navštívit jen jednou

Snad mé zkušenosti někomu pomohou a jezero Dělouš navštíví. Věřím, že zde určitě pár rybářů lovilo také ke své velké spokojenosti. Já můžu jenom doporučit a letos mám zde naplánovanou týdenní výpravu, tak snad se ozvu s úspěchem.

Za Carp Inferno Sucharda M.

5