úlovky

 

HobbyG

 

Jezera Štít

Cíl splněn

Je pátek, něco okolo 19h a já opět vyrážím na svou oblíbenou vodu.
Z důvodu nedostatku času jdu pouze do sobotního dopoledne. Lehce doufám ve zvýšenou aktivitu ryb, jelikož předchozí dva dny pršelo a bylo znatelné ochlazení.
Jsem nucen jít pěšky a na „pár hodin“. Proto se snažím minimalizovat svou výbavu, což se jeví jako značný problém. Tudíž spacák měním za vaničku, krmení beru jen po skromnu a jídla ještě méně.

K vodě přicházím už se soumrakem, a tak se snažím dělat co nejmenší hluk. V tichosti nahazuji oba pruty, a ke každému přihazuji hrst pelet a hrst koulí. V klidu usedám do křesla a vyčkávám na záběr.

V noci přichází první jízda, ukázková jak z dokumentu o lovu kaprů. Točící cívka je slyšet více než příposlech ztlumený na minimum. Prut je ohnutý do boku a stále se přihýbá. Neváhám a lehce přisekávám rybu jedoucí přímo do padlého stromu. Po krušné chvilce, kdy se s rybou přetahuji o desítky centimetrů, vyhrávám a otáčím jí na volnou vodu. Můj první typ padá na sumce, jelikož se nechce za žádnou cenu odlepit ze dna. Po chvilce se zadaří a rybu zvedám k hladině. Ve vírech tvořících se u hladiny si všímám kapřího kormidla. Začínám se pomalu radovat, jelikož vím, že to nebude běžná velikost zde ulovených kaprů. Snažím se ho utahat co to jde, abych zamezil jeho výhře při posledních výpadech u břehu. Kapra úspěšně podebírám a těším se, až ho uvidím v podložce, v plné kráse. Zjišťuji že to není žádný říční dlouhán, ale Otesánek veterán.
Při vážení se ručička zastavuje na hezkých 10,6kg. Jsem nadšený, jelikož jsem si na téhle vodě splnil cíl pro letošní sezónu, a to dostat se přes hranici 10kg.
V rychlosti udělám pár fotek, pokochám se místním domorodcem pouštím ho zpět do své domoviny, přičemž mu přeji dlouhá léta.

Netrvá to ani hodinu, a cívka se znovu roztáčí. Po krátkém souboji v podběráku končí kapřík s váhou okolo 6kg, kterého rychle pouštím a opět nahazuji v naději, že se mi povede další kapr.
Do svítání se nic neděje, kromě falešných záběrů od plujících balíků řas.
Poslední záběr přichází ráno okolo 9h. Po třetí se roztáčí stejná cívka. Bohužel o kapra přicházím kvůli velkým balíkům řas na vlasci.

Balím a děkuji sv. Petrovi za úspěšný rybolov. Od vody odcházím s radostí a myšlenkou na další setkání uloveným domorodcem.
Všechny ryby byly uloveny na boilie Carp Magnet.
Za Universal Fishing Team & Carp Inferno Baits – Tomáš Pixa

5a08c23740421.jpg 5a08c23738ece.jpg 5a08c237451b6.jpg 5a08c237544d0.jpg
4